...................
...................

YANGIN İSTATİSTİKLERİ
Tatyana Oçkasova
Adige Mak, 07.06.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
İçinde bulunduğumuz yılın ilk 5 ayında cumhuriyetimizde 187 yerde yangın çıktığı itfaiye birimleri istatistiklerinde yer aldı. Bu yangınlarda 21 kişi hayatını kaybederken 13 kişide yaralandı. Maddi zarar 3.5 milyon Ruble'yi aşıyor.

Geçen hafta iki yangın olayı yaşandı.

25 Mayıs'ta Tewçüej rayonuna bağlı Penejkhuay köyü Proletarske caddesindeki bir iş yeri yandı. Olay yerine ilk müdahaleyi yapan itfaiyecilerin ifadesine göre, iş yeri sahibinin yangına karşı gerekli tedbirleri almadığı, hatta mevcut genel yangın tedbirlerini de tadilata uğrattığı ve bununda bir kişinin ölümü ile 100 bin Ruble'ye yakın maddi hasara yol açtığı ortaya çıktı.

Bu olayın hemen ardından Maykop rayonuna bağlı Kranowoktyabrske’deki bir evde çıkan yangın büyük zarara sebep oldu. Yangının çıkış sebebi yapılacak tahkikattan sonra ortaya çıkacak.

Cumhuriyetimizdeki yangınların sayısının azaltılması konusunda çeşitli birimler farklı çalışmalar yapıyor.İtfaiye birimleri bu çalışmaların büyük zarar sağlayacağı ümit ediyorlar.

İtfaiye birimlerinden yardım almak için yada onların çalışmalarına eleştiri yapmak için Maykop’taki 56-80-78 numaralı telefon günün her saatinde aranabilir.