...................
...................

BAŞKAN THAQUIŞINE ASLAN TARIM ALANLARINI TEFTİŞ ETTİ
Haber Merkezi
Adige Mak, 15.06.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
Adige Cumhuriyeti Başkanı Thaquışıne Aslan, Cece ve Koşhable rayonları tarımsal alanlarında incelemelerde bulunarak rayon yönetim liderleri, rayon tarımsal kurum yöneticileri, ziraat mühendisleri ve uzmanlarla bir araya geldi. Başkan kış ekinleri, arpa, ayçiçeği, soya fasulyesi, mısır gibi kültür bitkilerinin ekim alanlarını denetleyerek, tarımsal faaliyetlerden gayet memnun oldu. Arpa hasadı birkaç gün içinde başlayacak. Ancak yağışların yetersizliğinden dolayı arpa rekoltesinde bir azalma bekleniyor.

Yağışların az olmasından en çok etkilenen Maykop rayonu topraklarıdır. Başkan Maykop rayonun hayvan yetiştiriciliğine daha müsait olduğunun altını çizdi ve bu teftişinden sonra tarımsal üretimin durumuna dair bilgileri ve bakış açısının değiştiğini söyledi.

Başkan son olarak “Adigey çiftçileri toplantısında ifade ettiğim gibi Krasnodar Kray ile cumhuriyetimizin sınırlarının açıkça tespit edilmesi gerekiyor. Cumhuriyetin ekilmemiş topraklarını onurumuz sayan düşüncemi bugün gördüklerim değiştirdi” dedi.