...................
...................

ADİGEY KUAFÖRLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI
Haber Merkezi
Adige Mak, 15.06.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
Krasnodar spor kompleksi olan Olimp'te, 2007 “Altın Makas” dünya kuaförler yarışması yapıldı. Adigey’den katılan 4 kuaför hünerlerini sergilediler. Yarışmanın yıldızı tartışmasız olarak Maykop’taki “Nafa” güzellik ve kuaför salonunun imaj makerı 24 yaşındaki Yuliya Erşova idi. Yarışmanın en zor bölümü olarak gösterilen model saç yapımı konusunda birinciliği elde etti. Galina Polyakova çok az bir puan farkıyla onu takip etti.

28 yaşındaki stilist kuaför Mariya Federova yarışmanın en uzun saç yapımı bölümünde dördüncülüğü elde etti. Yarım saatte Mariya bu zor etabı başarıyla gerçekleştirdi.

“Nafa” güzellik merkezi müdürü Quere Rimme, “En maharetli ve becerikli yarışmacı kızların hepsi Maykop’taki estetik ve güzellik okulundan çıktı.Kuaförlerimiz maharetlerini ve yeteneklerini bu gibi yarışmalarda defalarca ortaya koydular” dedi.

Maharetli kızlara diplomaları yanı sıra farklı branşlarda yeteneklerini ve ustalıklarını geliştirmek için teşvik desteği sağlanacaktır. Örneğin Belçika’nın başkenti Brüksel’deki akademide Yuliya Erşova eğitim görecek. Galina Polyakova da Moskova’daki akademide yeteneklerini geliştirecek.

Dünya çapındaki bu yarışmada, Maykop’taki  “Şarm stüdyo” çalışanı Albert Demçenke yeteneğini sergiledi. Erkekler kategorisi stil saç branşında ikincilik elde etti. Bunun yanında Albert, en temiz iş yapma jüri özel ödülüne layık görüldü. Yirina Korivonova ve Liana Avakyan da benzeri özel ödüllere layık görüldüler.


29 Haziran'da Adigey kuaförler yarışması Maykop’ta yapılacak. Bu yarışma Adigey Cumhuriyeti Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı'nın himayesinde gerçekleştirilecek.