...................
...................

BAŞKAN YATIRIMCILARLA GÖRÜŞTÜ
Xhuıt Nefset
Adige Mak, 15.06.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
14 Haziran'da Adige Cumhuriyeti Başkanı Thaquışıne Aslan, Moskova’dan gelen yatırımcılarla görüştü. İnsanlara temiz su ulaştırılması konusunda hizmet veren Eurasian Aqueous Partnership (Avrasya Su Ortaklığı) firması temsilcileri ile yapılan görüşmeye Adige Cumhuriyeti Sosyal Yaşam Hizmetleri Komitesi Başkanı Carım Sıhatbiy ile Bölgeler Gelişim Bürosu Başkanı Basta Hise’de katıldı.

İlk olarak başkan Thaquışıne Aslan, insanların temiz su ihtiyacında cumhuriyetimizin genelinde büyük bir sıkıntı olmasa da ani sorunlarla karşılaşma tehlikesi olduğunu, konunun uzmanlarınınsa konunun çözümüne yönelik katkılarının yanında, insanlarımıza faydalı olacak uzman görüşlerini kabul edeceklerini belirtti. Bu konu çerçevesinde başkan Adigey’e gelen yatırımcılardan vaatlerini tutmayanların olduğunu da söyledi.

Firma başkanı Sergey Yaşeçkin’in ifadesine göre, su kanalı kiraladıklarında suyun ulaştırılması konusundaki bütün gereksinimleri karşılayarak, ihtiyaç sahiplerine kesintisiz su verebilecekler. Devamında Adigey vatandaşlarının içtikleri suyun başka bölgelere kıyasla daha temiz olduğunu, Adigey’in mevcut su imkanlarına sahip olmayan başka cumhuriyetlerde de iş yaptıklarını belirtti.

Şirket Kazakistan, Ukrayna, Federalizmin Güney bölgesindeki Rostov ve başka bir çok yerde temiz içme suyu sağlıyor. Verdiği sözleri yerine getirmeyen yatırımcılara benzemeksizin işe başlama imkanı verilirse, vaatlerini tam anlamıyla yerine getireceklerini söyleyen şirket başkanı, insanların su kullanımında temizlik açısından hiçbir şüphe olmadan ve önümüzdeki 5 yıl içinde de su fiyatlarında bir artış olmadan hizmet üreteceklerini söyledi.

Yatırımcıların planlarını dinledikten sonra Adige Cumhuriyeti başkanı, vaat edilenleri yerine getireceklerse önlerinde hiçbir engel olmayacağının altını çizdi.