...................
...................

ADİGEY VE MACARİSTAN ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ GÜÇLENİYOR
Haber Merkezi
Adige Mak, 27.06.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................

...................
A.C. ve Macar inşaat şirketleri temsilcileri arasında iki tarafın yapacakları işbirliğinin ve yatırımların çerçeve protokolü 26 Haziran'da imzalandı. Macaristan’ın iş adamlarını temsil eden pek çok kuruluşun temsilcisi A.C. Devlet Başkanı ve ilgili kabine üyeleri ile bir araya geldi.

Protokolden önce Macar heyeti Başkan Thaquışıne Aslan  ile görüştüler. Başkan iki tarafında yararına olacak yatırım projelerinin çok iyi neticeler vereceğine güveninin tam olduğunu açıkça ifade etti.

R.F. ve Macaristan arasında antlaşmalar gereği Federasyon genelinde başlatılan Rusya’nın konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik çalışmaların kapsamına A.C.’nin de alınması önemli bir gelişmedir.

Başkan yatırım programının planlanmasından memnun olduğunu ifade ederek, Adigey’in temel sorunlarından olan konut sorununun çözüleceğini umduğunu söyledi. Mevcut konut programından Çuvaşistan ve Tataristan gibi bölgelerin yanında Federalizmin Güney bölgesini teşkil eden Krasnodar ve Stavropol Kray'ın yanında A.C.'de yararlanacak.

Macar heyetine konut dışında iş birliği ve yatırım yapılabilecek alanlarda da mevcut projeler hakkında bilgi verildi.Bu konuda imzalanan protokolde yer aldı.