...................
...................

2014 KIŞ OLİMPİYATLARI SOÇİ’DE YAPILACAK
Haber Merkezi
Adige Mak, 06.07.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
2014 Kış Olimpiyatlarının Soçi’de yapılması kesinleşti. Bu büyük bir başarıdır. Şimdi Adigey için yeni sayfiye yerleri ve turizmin geliştirilmesi için yeni imkanlar ortaya çıkacak. Kış Olimpiyatları için yapılacak tesislere yönelik 18-22 Haziran tarihleri arasında Samare’de yapılan konferansta hazırlanan projelerde Adigey’in de yer aldığı görüldü.

Konferansa Rusya’dan Skado, Avusturya’dan Dopelmayer şirketleri yanında Kanada, Almanya,A.B.D. ve Yeni Zelandalı  dünyanın önde gelen turist firmaları temsilcileri katıldılar.

Adigey’in Kış Olimpiyatları merkezi olabileceği ilk defa burada gündeme geldi.

A.C. turizm komitesi başkanı B.N.Petrov, “konferansa boş  gitmedik, Woşüten kış sporları kompleksi projesi ile gittik. Kanada şirketi olan Ekosayin’in uzmanları bu proje üzerinde çalışıyorlar. İki tarafın ortaklaşa çalışma imkanları bu ay içinde belli olacak” dedi.

Woşüten kompleks projesinin yeri itibarı ile çok güzel ve uygun olduğu ve ulaşım açısından bir sorunu bulunmadığına dikkat çeken Petrov, Woşüten projesi gerçekleşirse A.C.’de turizmin gelişeceğine ve büyük faydalar getireceğine hiçbir şüphe olmadığını belirtti.