...................
...................

ADİGEY'DE TURİZM GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARI
Haber Merkezi
Adige Mak, 07.07.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
A.C.’nin tüm yönetim birimleri var güçleriyle turizm yatırımlarının arttırılmasına çaba harcıyor. Yatırımcıların A.C.’de gözde yatırım alanlarından biride turizmdir. A.C.’nin bütün turistik güzelliklerinin kapsamlı olarak turizm yatırımlarına kavuşması için yönetim liderleri çalışmalara devam ediyor.

Bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise güvenliktir. Güvenliğin ve istikrarın devamı için büyük önem taşıyan toplumsal barış ve huzurun sağlanmasında görevli güvenlik kurumları büyük gayret içersindeler. Bu anlamda A.C. ve K. Kray arasında imzalanan dostluk ve iyi komşuluk iş birliği antlaşmasının etkili sonuçlar vermesi için her iki tarafın sorumlu kurumları her alanda etkin ve yaygın bir iş birliği gerçekleştiriyorlar.

A.C. Turizm Komitesi turizmde hizmet eden rehberlerin yetkin bir şekilde hazır olması için onlarla defalarca toplantı yaptı. Rehberler bu günlerde A.C. Devlet Teknoloji Üniversitesi öğretim görevlilerinden kurs alıyorlar. Gelecek günlerde de Federal Anayasaya uyum gösterecek ulusal bir turizm yasasının gündeme alınması kararlaştırıldı.

Turizm Komitesi başkan yardımcısı Tatyana Çernova’nın ifadesine göre turistik gezi güvenliği anlamında evrensel ölçütler bütün alanlar için geçerli olacak.Adigey doğal güzelliği kadar yapısı itibariyle tehlikeli bir konum arz ediyor. Bu açıdan turist rehberleri her yeri çok iyi tanımalı, tıbbi ilk yardımdan haberdar olup, insan psikolojisini iyi bilmelidir.