...................
...................

ADİGEY 42. RUSYA HELİKOPTER ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
Haber Merkezi
Adige Mak, 21.07.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
25 Temmuz'da başlayıp 29 Temmuz'a kadar sürecek olan Yine yerleşkesinde bulunan Hava ve Deniz Kuvvetleri Ordusu'na Gönüllü Yardım Kurumu DOSAAF’a ait uçuş pistinde düzenlenecek 42. Rusya Helikopter Şampiyonası'na, Rusya’dan ve bir çok ülkeden sporcular katılacak. Şampiyona Rusya Telekomünikasyon ve Haberleşme Bakanlığı, Rusya Helikopter Sporu Federasyonu, Krasnodar sivil toplum örgütü “Aviator” ile Birleşik Rusya Partisi katkıları ve gözlemlerinde gerçekleştirilecek. Ayrıca Tahtemukhuay rayonu yönetimi de şampiyonanın düzenlemesine yardımcı olacak.

Şampiyonanın yapılacağı yerin seçimi için aday olan bir çok yer arasından Adigey’in seçilmesi son derece sevinç ve memnuniyetle karşılandı. Şampiyonaya Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Almanya, Fransa, Japonya, ABD ve başka ülkelerden 60’ın üzerinde takım ile yaklaşık 160 sporcu katılacaklar.

Şampiyonanın Adigey’e yönelik olarak, toplumun manevi değerinin gelişmesini, yeni nesillere vatanseverlik bilincinin öğretilmesi, bu bilinçle eğitilmeleri ve spora ilgi duymalarının sağlanması ile Krasnodar Kray ve Adigey arasındaki birlik ve bağın kuvvetlendirilmesine büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Şampiyona programında Adigelerin kendi istekleri ile Rusya’ya katılışlarının 450. yılına yönelik olarak katılımcıların  bilgilendirileceği çeşitli konularda yer alıyor.

Şampiyonasına, Rusya Savunma Bakanı ve Başbakan yardımcısı Sergey İvanov, A.C. Başkanı Thak’uşıne Aslan, Krasnodar Kray valisi Aleksandr Tkaçev ile Moskova ve Kuzey Kafkasya bölgesi yöneticileri onur konuğu olarak davet edildiler.