...................
...................

FUTBOLDA KABARDEY GENÇLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI
Khambeçokho Albeç
Adige Psalhe, 11.08.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
Krasnodar Kray Yeysk şehrinde yapılan 43. Rusya Futbol Turnuvası'nda Astrahan, Rostov, Oblast, Adigey, Karaçay-Çerkessk, Khalmık, Kabardey-Balkar, Kuzey ve Güney Osetya’dan 10 takım katıldı. 16 yaş altı gençlerin katıldığı turnuvada Kabardey-Balkar, Spartak takımının ünlü futbolcularından H. Aslan’ın antrenörlüğünü yaptığı Nalçik’teki 31 no’lu okul takımınca temsil edildi.

Futbolcularımız A grubunda Astrahan Oblast ve Karaçay-Çerkessk takımlarını aynı sonuçla 2-0, Kuzey Osetya takımını da 2-1 yendiler. Güney Osetya takımıyla da 0-0 berabere kalarak yarı finale çıkan futbolcularımız, yarı finalde Maykop’un Drujba takımı ile karşılaştı. Normal süresi 0-0 biten maçta takımımız penaltı atışları sonunda 7-6’lık galibiyetle finale çıktı.

Son maçta 31 nolu okul takım Vladi Kafkas takımı ile karşılaştı. Final maçında da 90 dakika sonunda 0-0’lık eşitlik bozulmayınca penaltılara gidildi. Penaltı atışları sonunda takımımız maçı  4-2’lik skorla kazandı. Son 2 yıldır.R.F. turnuvasında altın madalya alan okul Rusya’nın en iyi 12 takımı arasına girmeye çalışıyor. Bu amaçla da 17-27 Ağustos tarihleri arasında Dimitrovgrat’ta yapılacak müsabakalara katılacak.