...................
...................

KAFKASLARIN MARADONA'SI L’IŞE ARTUR
Yemt’ılh Nurbiy
Adige Mak, 17.08.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
Rusya Federasyonu Premier Ligi'nde her ay düzenlenen ayın golü yarışmasında FC KUBAN’da oynayan L’eşe Artur’un Moskova takımına attığı gol Temmuz ayının en güzel golü seçildi. FC KUBAN ve Moskova arasında Krasnodar’da yapılan mücadele de L’ışe Artur, kendi yarı sahasının ortalarında rakip oyuncudan topu alarak 3 oyuncuyu geçti ve hızla orta sahaya geldi. İki oyuncuya daha çalımladıktan sonra Moskova ceza sahasına yaklaşan Artur kaleye yaklaşık 20 metre uzaklıktan defans oyuncularının şaşkın bakışları arasında yaptığı sert şutla topu filelerle buluşturdu.

Moskova televizyonunda yayınlanan spor programında spor yorumcuları, L’ışe Artur’un attığı bu müthiş gülün, futbol dünyasının unutulmaz efsanesi Diego Armando Maradona’nın geçmişte seri çalımlarla attığı golü andırdığını söyleyerek kendisinden övgüyle bahsettiler.

Futbolu çok seven L’ışe Artur, Karaçay-Çerkessk'te büyüdü. Önümüzdeki maçlarda da atacağı güzel golleri ile FC KUBAN takımını şampiyonluğa taşımasını temenni ediyor ve kendisine başarılar diliyoruz.