...................
...................

MAYKOP İŞİTME ENGELLİLER OKULU YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI KUTLADI
Haber Merkezi

Adige Mak, 06.09.2007

Çeviri: Jade Wumar

                         
...................
...................
2007-2008 Eğitim-Öğretim yılı açılış kutlamaları cumhuriyet okullarında yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. Bütün cumhuriyet okullarında yapılan yeni eğitim yılı kutlamalarına devlet temsilcileri katılarak öğrencilere çeşitli hediyeler takdim ettiler. Maykop’ta bulunan yatılı işitme engelliler okulunda okuyan çocuklar Birleşik Rusya Partisi temsilcilerini, A.C.'nin Rusya Federasyonu Parlamentosu nezdindeki temsilcisi Haşır Aslanı, Birleşik Rusya Partisi millet vekillerinden Mırze Canbeç, Sergey Polyakov’u ve A.C. Eğitim ve Bilim Bakanı Bedanıkho Remazan’ı misafir ettiler.

Okul müdürü Khatbombet Kaplan tarafından tertiplenen yeni eğitim-öğretim yılı kutlama toplantısını açan Bedanıkho Remazan, A.C. Başkanı ve kendi adına öğrencileri kutladı.

Daha sonra Haşır Aslan toplantıya katılanları kutlayarak Birleşik Rusya Partisinin okula tahsis ettiği yeni otobüsün anahtarını okul müdürüne takdim etti.Ayrıca okula bu sene başlayan 8 çocuğa okul çantaları armağan edildi.

Okulda uzun yıllardır işitme engelli çocuklar eğitim görüyorlar. Bu yıl Kuzey Kafkasya’nın değişik bölgelerinden gelen görme engelli çocuklarda okula yerleştirildiler.