...................
...................
O İNCİL NEDEN MASADA?
Haber Merkezi
Odatv Gazetesi, 06 Haziran 2012
                         
...................
 
...................
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Piyanist Fazıl Say’a “üç dinin kutsal değerlerine hakaret” suçlamasıyla dava açtı. Say’ın bir buçuk yıla kadar hapsi isteniyor.

Savcı Erhan Gülcan’ın iddianamesinde şu satırlar yer aldı.

“Sadece İslam dininin değil, Hıristiyanlık ve Musevilik inanışlarının da ortak değerleri olan bu kavramlarla ilgili kişilerin düşüncelerini ve eleştirilerini özgürce yaparken, bu dinlerin mensubu olan kişilerin dini inançlarının gereği olan ve önem atfettikleri bir kısım değeri de aşağılamaktan ve bu şekilde kişileri incitmekten kaçınmak gerekir.”

Aynı günlerde Muş’ta PKK’ya yönelik yapılan operasyonda ortaya çıkan terör malzemelerine yer verildi.

Operasyonda ele geçirilenlere ilişkin şu fotoğraf medyada yer aldı.
 

PKK’dan ele geçen terör belgelerini masaya dizen jandarma, İncil’i de bombaların arasına koydu. Müslümanların da kabul ettiği Hıristiyanların kutsal kitabı terör belgesi oldu. Bunun yanı sıra Budizmin kutsalı da masada yer aldı. Demek Fazıl Say’ın değil ama devletin dini değerleri aşağılama hakkı varmış.


PKK'LILARDAN CAMİDE ALAY KİLİSEDE AYİN
Polis Haber Sitesi

PKK’lıların üzerinden camide İslâm dini ve namazla dalga geçen; kilisede yapılan ayinlere katıldıkları, halka İncil dağıttıklarını gösteren fotoğraflar çıktı.

Gözaltına alınan PKK’lı teröristlerin üzerlerinden cami içinde İslâm dini ve namazla dalga geçen; kilisede yapılan ayinlere katıldıkları, halka İncil dağıttıklarını gösteren fotoğraflar çıktı.

İslâm karşıtlığı ile bilinen PKK’nın diğer taraftan ise misyonerlerle ilişki halinde olduğu, onlara hizmet ettiği, Kürt kilisesi kurmayı hedeflediği yönündeki haberlere delil niteliğinde yepyeni fotoğraflara ulaştıldı.

29 Mart’ta Edirne’de PKK’nın sözde gençlik yapılanması olan “Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi”ne (DYGM) yönelik operasyon düzenlenmiş, bu operasyonda 16 kişi gözaltına alınmıştı. Edinilen bilgilere göre; gözaltına alınan kişilerin Edirne’de 7 ayrı aracı kundakladıkları, polis lojmanlarına ait oto parkına konulan tüp düzenekli bombanın patlatılması ve özel bir marketin bombalanması eylemini gerçekleştirdikleri belirlendi.


Üzerlerinden çıkan fotoğraflar

Edirne’de araç kundaklama, polise bombalı saldırı düzenleme gibi eylemlerden gözaltına alınan PKK’lı teröristlerin üzerinden, cami içinde İslâm dini ve namazla dalga geçtiklerini gösteren fotoğraflar çıktığı öğrenildi. Ulaşılan fotoğraflarda PKK”nın gençlik yapılanmasına mensup gençlerin cami içinde İslâm dini ve namazla dalga geçtikleri görülüyor.


Kilisede ise ayin, halka İncil

Fotoğraflarda aynı PKK’lı teröristlerin diğer taraftan kilisede yapılan ayinlere katıldıkları, halka İncil dağıttıkları görülüyor. İlk defa yayınlanan bu fotoğraflar, PKK’lıların gerçek yüzünü ve amacını net bir şekilde gözler önüne seriyor.


Adım adım Kürt Kilisesi mi?

14 Temmuz 2010’da Mersin Siyaset Akademisi açılış törenine katılan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata’nın, misyonerlerin “ülke genelinde Kürt kiliseleri kurma” talebine “Gönül ister ki bütün Kürtler Müslümanlığı bırakıp Hıristiyan olsun” şeklinde cevap verdiği basında yer almıştı. Bu fotoğraflar da PKK’lı teröristlerin üzerlerinden çıktı. Fotoğraflarda gençlerin kilisede yapılan ayinlere katıldıkları, halka İncil dağıttıkları görülüyor.


Kürt vatandaşlarımız Hıristiyanlaştırılmak mı isteniyor?

Terör örgütünün, Kürtlerin Hıristiyanlaştırılmasının kendilerine olumlu yansıyacağını düşündüğü, bu yönde çalışmalar içine girerek, bir taraftan İslâm karşıtlığı sergilerken, diğer taraftan misyonerlerle iş tuttuğu yönünde basında çok sayıda haber çıkmıştı. O haberlerden çıkan sonuçlar şöyle:

* Teslim olan teröristlerin ifadelerine göre, PKK dağda, İslâm’a dair her şeyi yasaklamaya çalışıyor.
* Teröristler dağda namazla alay ediyorlar, domuzla besleniyorlar.
* Şehirlerde misyonerlerle birlikte hareket ediyorlar.
* Doğu ve Güneydoğu’da Kürt kiliseleri kurmayı planlıyorlar.
* BDP’nin gençlik merkezinde misyonerlere yer bile tahsis edildi.
* Misyonerler Kürtlere yönelik Hıristiyanlık propagandasına hız verdiler. Bölgede taraftar kazanma ve örgütlenme amaçlı Kürtçe İncil, ilahi CD’leri gibi materyaller dağıtıyorlar.
* BDP mitinglerinde misyonerlerin İncil dağıtmasına izin veriliyor.
* Alternatif cuma namazlarıyla dindar Kürtleri yanlarına çekmeye çalışıyorlar.