...................
...................
KÖŞK'TE AĞLATAN VEDA
Utku Çakırözen
Milliyet Gazetesi, 28 Ağustos 2007
                         
...................
 
...................
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Çankaya Köşkü'ndeki son akşamında Köşk'te kendisine hizmet veren 450 personeline yemek verdi.

Sezer'in Çankaya Köşkü Balo Salonu'nun kapısında tek tek ellerini sıkarak karşıladığı ve "Sayenizde çok mutlu bir yedi yıl geçirdim" sözlerini alkışla yanıtlayan Köşk çalışanları gözyaşlarına hakim olamadı.

Devlet protokolüne veda turunu dün TBMM ziyaretiyle tamamlayan Sezer, Çankaya Köşkü’ndeki son akşamını ise Köşk çalışanlarına ayırdı.

Sezer ve eşi Semra Sezer bugüne kadar krallar ve cumhurbaşkanlarını ağırladıkları Balo Salonu’nda dün akşam kendilerine yedi senedir hizmet veren aralarında aşçı, bahçıvan ve şoförlerinin de bulunduğu Çankaya Köşkü personelini konuk etti.

Köşk'ün 450 çalışanını 17.00'dan itibaren Balo Salonu girişinde tek tek ellerini sıkarak karşılayan Sezer çifti daha sonra konuklarıyla birlikte açık büfe akşam yemeği yedi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu, Özel Kalem Müdürü ve Dış Politika Başdanışmanı Büyükelçi Zergün Korutürk gibi üst düzey personelde yemek de yer aldı.

Mutlu yıllar yaşattınız...

Vedalaşma sırasında Köşk personeline kısa bir konuşma da yapan Sezer, "Eşim ve ben son derece mutlu bir yedi yıl geçirdik. Bunun için her birinize çok teşekkür ederim. Ben de sizlere hayatlarınızda mutluluk dilerim" dedi.

Sezer'in bu konuşmasının ardından salonda büyük bir alkış koparken, çalışanların büyük çoğunluğunun gözyaşlarına hakim olamadıkları öğrenildi
.