...................
...................
BENCİL OLMAYIN

Hazırlayan: BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
Haziran 2006

                         
...................
 
...................
“Kadınlar kocalarına iki anlamda yardımcı olabilirler. Birincisi, onları sevmek, ikincisi ise kendi hallerine bırakmakla... Seven bir kadın, kocasının rahat ve mutlu bir yuvası olmasını ister. Kadın, her şeye karışmaz, kocasını işiyle birlikte yalnız bırakırsa, işler daha çabuk yoluna girer.

Bazı kadınlar gibi, siz de kocanızın ipini elinize geçirmeye kalkışırsanız, bu davranışınızın normal olmadığını kabul etmelisiniz. Bu konuda işlerinizi kolaylaştırmak için aşağıda sıralayacağım maddeleri dikkatlice okumalısınız ama bu maddeler, kocanızın daha iyi bir yere gelmesi için değil, onun işsiz kalmasını kolaylaştırabilir ve tımarhanelik edebilirsiniz...

1. Kocanızın sekreteri genç ve güzelse hiç yüz vermeyin. Her fırsatta onu aşağılayın ve hakaretler edin. İyi sekreterini kaybeden her iş adamının yarısı da gitmiş demektir.

2. Her gün kocanızı birkaç defa telefonla arayın. Evinizin işlerinden, çocukların yaramazlıklarından söz edin. Kiminle, ne zaman ve ne yediğini sorun. Eve dönerken ihtiyacınız olan şeylerin listesini yazdırın ve gelirken almasını sıkı sıkıya tembih edin. Maaş alacağı gün siz de onunla birlikte iş yerine gidin.

3. Arkadaşlarıyla eşlerini birbirine düşürmek için elinizden geleni yapın. Büroyu karıştırmanın en kolay yolu dedikodudur.

4. Kocanızın çok çalıştırıldığını ancak hak ettiği parayı alamadığını söyleyin. Ona kimsenin saygı duymadığından da bahsedin.

5. Evinizde sık sık parti verin ve bu toplantılarda su gibi para harcayarak keyfinize bakın.

6. İş yerinde nasıl çalışması gerektiğini, ne kadar para alması gerektiğini, malları nasıl pazarlayabileceğini sürekli tekrarlayın.

7. Kadın müşterileri ile arasının nasıl olduğunu veya arkadaşlarının karılarına karşı nasıl davrandığını tespit ederek, evde terör havası estirin.

8. Kocanızın patronunu avucunuzun içine almayı deneyin.

9. İş yerine has toplantılarda fazlaca yiyip-için, herkes size baksın.

10. İşi gereği fazla mesaiye kaldığında, sık sık şehir dışına çıktığında onu rahatsız edecek derecede bağırıp çağırın ve sürekli evde bir huzursuzluk havası estirin.

Yukarıda anlattıklarımız elbette şakaydı. Siz siz olun, onunla iyi geçinmeye bakın ve sakın ola ki, sizinle evlendiğine pişman olacak davranışlarda bulunmayın.

Kocanızın işini, çalışma arkadaşlarını, disiplinini takdir edin ve onun ne kadar başarılı bir insan olduğunu her yerde ve her fırsatta söyleyin. Böyle davrandığınız takdirde her şeyin sizin de arzu ettiğiniz biçimde yürüyeceğini unutmayın.


Kaynak: Kocanızın Başarısı Sizin Elinizde
Yazarı: Dale CARNEİGE