...................
...................
KENDİ HALİNE BIRAKIN

Hazırlayan: BELCETUQUE Gürbüz Yalçınkaya
Haziran 2006

                         
...................
 
...................
Bir kadının, kocasının ilgilerini paylaşması, onu mutlu edebilecek yollardan sadece biridir. Bir merak sonucu öyle bir davranışını sergilemek doğru olur.
Kocalarınızın, iş hayatı dışında evde neler yaptıklarını çok da eleştirmeyin. Çalışma odasında veya atölyesinde pul koleksiyonu yapabilir ancak bu sizi rahatsız etmesin. Elinizden geliyorsa ona yardımcı olun.

Farklı ilgi alanlarında kocasına yardımcı olan kadınlar, başka kadınlar hakkında fazla şüpheci olmasınlar çünkü kendileri eğer kocalarının davranış ve ilgilerini paylaşıyorlarsa, aile içine bir başkası girmesi söz konusu olamaz.

“Kocanız, işi dışında başka şeylerle ilgilenmek isterse dikkat etmeniz gerekir çünkü ortada bir yanlışlık veya hata olduğunu ispat eder.”
Yukarıdaki tespitler psikologlara ait. Sebep ne olursa olsun, işinden kurtulmak, kaçmak isteyen biri, rahatsızlık yaşıyor olabilir. Bu durumda yapılacak tek şey, onun işleri hakkında bilgi sahibi olmak ve rahatsızlığı ortaya çıkan sebepler üzerinde biraz düşünmektir. Eğer bu ikinci ilgi, asıl işi gölgeliyorsa, o zaman sıkıntı daha da büyüyebilir.

Ev hanımları, her gün o kadar işle uğraşırlar ki, kendi kocalarına ayırdıkları zaman pek azdır. Komşularıyla, alış veriş yaptıkları yerdeki insanlarla, çocuklarıyla geçirdikleri zamanın dörtte birini bile kocalarına ayırmazlar. Belki de sadece bu yüzden, kadınlar, kocalarının ikinci işlerini kafalarına pek takmamalıdır.


Kaynak: Kocanızın Başarısı Sizin Elinizde
Yazarı: Dale CARNEİGE