...................
...................
TARAM MAGOMADOV

http://www.chechnyafree.ru/index

Çeviri: Yemuz Haluk Özcan

                         
 
...................

.........

Serbest Stil Güreşin Meziyetli Spor Üstadı Taram Magomadov Amkhatovich, 1958 yılında doğdu. Serbest stil güreşte Sovyetler Birliği Spor Üstadı ünvanına sahip. Fakat bu onun tek başarısı değil.

1975'deki ikincil yatılı okulundan sonra Don nehri üzerindeki Rostov Tarım Enstitüsü'nde zooloji mühendisliğine girdi. Mezuniyetinden sonra Moskova Timirzayev Tarım Akademisi'nde lisansüstü eğitim gördü. Tezini, Yüksek teknolojiyle hayvan yemi üretimi üzerine sundu.

Aynı zamanda sporda da ilerlemesini sürdürdü. Sovyetler Birliği Spor Üstadı ödülü kazandı. Sovyet Ulusal Şampiyonaları'nda birden fazla defa ödül kazandı, iki defa Rusya Ulusal Şampiyonası'nda, iki defa da Tiflis'teki Geleneksel Uluslararası Şampiyona'da. 1978 yılında Avrupa Gençler Şampiyonası'nı kazandı ve 1983'teki Dünya Şampiyonasında da gümüş madalya aldı. 1984'te serbest stilde Avrupa Şampiyonu unvanının sahibi oldu. Dostluk oyunlarında, 74kg kategorisinde altın madalya aldı.

Moskova Tarım Akademisi'nde koyun yetiştiriciliği departmanında çalışmalarda bulundu. İçlerinde " Koyun Yetiştiriciliği El Kitabı" ve " Yoğunlaştırılmış Koyun Yetiştiriciliği" gibi eserlerin de bulunduğu 40 adet eserin yazarlığını yaptı. "Emek Kahramanı" madalyasıyla ödüllendirildi.