...................
...................
SİZ HİÇ YOK OLDUNUZ MU?  -1
Tharkaho Wumar
11 Mayıs 2007
                         
...................
...................
Konu hakkında yazan katılımcılarımız:  (Alfabetik sıra ile)
A.ypşaşe, Ademey Ahmet, Adige'ydi, Ali Taylan, Ataol, Bğej, Bir Adige, Cerpecej, Ediz Hun, Erhan Eren, Fuat Aydemir, Gubate, Hajkasım Erdoğan, Hakkı Özdemir, Hak'un Murat, Hatice Ünal, Jaledeyle, K. Dokuz, Karaemilyano, Mefaybzu, Mehmet, Meshpev, Murat Cancan, Naci Taylan, Necdet Özarslan, Noumezeağ (Ufuk Ölmez), Semra Ademey, Serdar Eren, Şhafit, Şıwan, Uzunyaylalı, Zri.
 

Ş'ü Mafeş'üx,

''Yok Olmak’’

Telaffuzu güç, düşünmesi ürpertici, hissetmesi acı!

Hiç kendinizi yok olacak gibi hissettiniz mi? Bir varmış, varken birdenbire yok olmuş denildiğini size, hayal ettiniz mi korkarak? Duyduğunuz sesleri gürültü sandınız mı? ‘’Konuşuyorlarmış meğer’’ dediniz mi sonradan? Gürültü gibi geldi mi hiç; yeşil gözlü, suratı hafiften kavlamış çocuğun, yaşlı dedesinin öğrettiği, tekerlemeleri bağırarak p'çen (aşık) oynaması? Arnavutların çalgısıymış gibi baktınız mı akordeona/pşıneye? Klarnete Sulukulelilerinmiş gibi?

Yokluğunuzun aynı zamanda bir dilin, dolaylı olarak da kültürün sonu olduğunu düşünürken canınız acıdı mı? Hiç kalabalık bir ortama girdiğinizde ayağa kalkanlara aval aval baktınız mı, ne yapıyor bunlar diye?

Neden bu adamlar ilk kez gördükleri birinden bu kadar çok şey bekliyorlar diye sordunuz mu?

Hayatı tarlada geçmiş, yorgun vücudunun altında ezilen yüreğine, gözlerine baktınız mı birinin? Ne gördünüz baktıysanız? Hissedebildiniz mi acısını, korkularını, kaygılarını, isteklerini ve her şeye rağmen geleceğe umutla bakışını?

Hiç üstündeki elbiseler taze/markalı olmayan, hatta biraz sökük olmasına rağmen tertemiz, başı dik insanlara garajda köye gidecek otobüsü beklerken rastladınız mı? Hayatlarını başkalarına adayan insanların mutluluğunu hissedebildiniz mi, çatlamış nasırlı ellerini size uzatıp, tokalaştığınızda?

Nedir diye sordunuz mu? Nedir sizi bu kadar kaygılandıran? Maddi sıkıntılar mı diye tahmin de bulunduğunuzda size alaylı bir gülümseme atmasını yadırgadınız mı? Hiç düşündünüz mü babasının onlara hiç neden oğlum demediğini? Babasının adını okula başladıklarında öğrenen şaşkın çocuklar gördünüz mü?

Tahmin edebilir misiniz, harmanda dedesiyle hasattan elde edilen ürünü torbalayan, aynı zamanda dedesinin bir anlık uzaklaşmasından faydalanarak, bakkala nereden gideceğini hesaplayan çocuğun heyecanını?

Siz hiç yok oldunuz mu?

Masalların ütopikliğinde bir kahraman daha yaratabilir misiniz ''Faşe'' giymiş?

Acaba Anka kuşu gerçek midir ki? Kaf Dağı'ndan savrulan külleri midir yoksa asıl gerçek olan?

Siz Hiç gerçek Anka gördünüz mü?

Dızereleğun.


A.ypşaşe
11.05.2006

Maf Tharkaho Ömer,

’’Şimdi ayak seslerinizi duyduğumuz gençlerimiz’’ demişti bir büyüğümüz, sözünü yeniden hatırlattın bizlere. :)

Bu güzel anlatım, ifade tarzı, sorgulamalar bu donanım gerek bize ait olanı gerekse genele ait olanıyla mükemmel bir görüntü sergilemekte ve bu bizlere gurur vermekte bilmenizi istedim.

Ben okurken çok keyif aldım. Eminim sizlerde beğenmişsinizdir diyor ve sözlerimi noktalarken forumun güzelliklerinden (bir şeyler anlatma kendini içindekileri ifade etme ve bu güzelliği paylaşma) birini daha görmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Saygılarımla.


Uzunyaylalı
16.05.2006

Eline, diline, yüreğine sağlık sigoş.


Ademey Ahmet
16.05.2006

Wepsev siğoş.


Adige'ydi
21.05.2006

Teşekkürler Tharkaho.

Anlatımın ve hissettiklerin birbirine gayet uymuş ama okurken acı duydum.

Neden mi?

Çünkü sanırım ben yok oldum.


Naci Taylan
29.05.2006

Yaklaşık 15 yıldır yurt dışında yaşıyorum. Etrafımda bir Allah’ın kulu Adige değil. Ben hala ADİGE’yim.

Şükür iznimi kullanmak için şu an Türkiye'deyim. Etraf tabiri caizse kum gibi Adige kaynıyor.

Şükür, çok şükür...

Burası görmeyeli ne kadar da siyaset kokmaya başlamış. "Adige’ydi" nickli arkadaşın kim olduğunu bilemek hiç te zor değil. Üstelik bu arkadaş hatırladığım kadarı ile nickle yazılanlara karşıydı. Amaç nedir anlamış değilim.

İki mantık yürütebilirim ayak üstü, fazlası beni de sizleri de yorar ve sıkar.

1) Eski form da bir yerlerde bir davası yarım kalmış ve mesaj veriyor olabilir.
2) Site de Form başlığı prim yapabilsin diye...

Şahit olmuştuk bu tarz mevzulara... Bir kişi hala yok olduğunu SANIYOR ve bunu acı (!) hissederek de dile getiriyorsa ne denir ki?

Herkese selam ve mutluluklar dilerim.

Sadece bir seste ben edeyim dedim. Amacım kavga gürültü değil. Dikkatimi çekti ve yazmak istedim. Sitenin sessiz okurlar tarafından takip edildiğini ve kimin ne yazdığını veya yazabildiğini biliyor olduğumuzu ve yok sayılmamamız gerektiğini düşündüğüm için. Takip edilmeye devam edileceksiniz.

Saygılar.


Ali Taylan
05.06.2006

Merhaba Naci amca

Yazını görünce hem sevindim hem üzüldüm.

Sen bize Francis Bacon’un ‘’bilgi azaptır’’ sözünü hep söylersin. Bu tartışmayı bende hatırladım. Bazıları çaldığım düdük havasında. Yok olanlara selamet olsun. Gaipten mi konuşur bunlar?

Ne yaparsın vizyon ve misyon yokluğunda bazıları kahraman olmaya çalışıyor. Bu kültürü bu oportünistlerden temizlemek lazım.

Naci amca yazmanı çok isterim. Seni görünce biraz cesaret aldım. Burada iyi bir ortam olabilecek.... Ucuz popülerlik peşinde koşanlar Çerkesliğin neresinde aman sorma.

Amca lütfen katıl ve bizleri umutlandır.

Saygılar.


Ediz Hun
06.06.2006

Naci Bey Merhaba,

Uzun süredir özel durumlarım nedeniyle siteye girme durumum olmuyordu. Bu gün bir boşluk buldum ve girince değerli büyüğüm Hatice ablamın annesinin vefatını öğrendim ve çok üzüldüm. Daha sonra bu konu başlığı dikkatimi çekti. Açıkçası yazınızdan çok etkilendim.

Naci bey ben yok olmayacağımıza inanan bir Çerkes’im. En kısa zamanda bu konuyla ilgili çok güzel çalışmalara başlayacağız ama şu anki özel durumum nedeniyle biraz ara vermek durumundayım. Sizinle daha detaylı konuşmak veya yazışmak isterim.

Sevgi ve saygılarımla.


Tharkaho
11.06.2006

Sadece hissettiklerimi söylemek, aklıma gelen bir kaç cümleyi karalamak bazılarına fazlaca siyaset malzemesi kazandırmış...

CC yetkililerinden bu konunun ve benim yazımın tamamen kaldırılmasını istiyorum... Belki Francois Bacon'da kendinizi bulursunuz... Böyle masum yazılarda değil de...

Thaşxom Adiğağer Yereğopseuw...

Keç Süleyman Yavuz Notu: Sayın Tharkaho, yazılarınızın devamını bekliyoruz. Maçhujun.


A.pşaşe
12.06.2006

Maf Tharkaho,

Bence de devam. Bu kadar çabuk demoralize olmaya ve bu güzellikten bizi mahkum etmeye kimsenin hakkı yok!

Sevgilerimle.


Jaledeyle
12.06.2006

Sayın Tharkaho,

Yazınız çok güzel. Yazmaya devam.

Yok olmadığımızı söyleyenler bana göre hayal görüyor. Biz yok olmayacağız demekle yok olmak engellenemez. Çerkesler nasıl bir durumda anlamak için alim olmaya da gerek yok. Kıyamete kadar "Çerkes" ismi olacak ama Kafkasya’da yani dışarıdakiler ya Arap ya Türk ya İngiliz vs vs olarak kalacak. Kafkasya’da da Rus olacaklar diyenler vardır şimdi.

Daha soru gelmeden cevap vereyim."Kafkasya’da Adige, Kabardey, Abhaz vs diye toprakları olacak. Yani Kafkasya’da yok olmak imkansız.

Saygılarımla.


Ali Taylan
12.06.2006

Arada fark olmalı ve var. Yok olmayı geciktirelim ya da zaten yok olduk ne kaldı ki kül olduk gibi inançsızlığı, kararsızlığı, hatta aymazlığı önümüze bir yokolmuş gibi koyanlarla ‘’biz yok olmayacağız’’ diyen kesin inançlılar arasında bir fark olmalı.

Bu fark çok açık.

Zaten yok olduk diyenler geniş bir hareket alanına sahip. Onlar oportünisttir. Yaptıkları her olumsuz tavrın her absürd düşüncenin dayanağı var. O da ‘’ee ne yapalım yok olduk’’tur.

Ey yok olanlar… O halde terk edin bu platformu.

Ey dirayetsiz Çerkeslikle uğraşanlar… Hayal bile kurarak bu kültürü pespaye etmeyin. Hayalinizdeki Kaf dağı, xaşe sizden rahatsız. Yok olduysanız, neye dönüştüyseniz ya da neye inanıyorsanız o zeminin görüşlerini savunun. Safınız belli olsun.

Yazık çok yazık.

Bizim en büyük düşmanımız işte bu zihniyet. O zihniyet binlerce Çerkes’i nereye götürmek istiyor bilen var mı? ‘’Yok olmadık, yok olmayacağız’’ cümlesini dahi hazmedemeyen zihnen mağlup,tavren perişan bu zihniyetle ne yapılır ki? Ancak bu bir azınlık, hem de çok azınlık ‘’yok olmayacağız, olmadık’’ diyenlerin ilk işi -o baştan perişan- zihniyeti acele tasfiye etmektir. Hem de ivedilikle ve de maliyeti ne olursa olsun tasfiye etmelidir.

Tatlı su Çerkeslerinden kurtulunmalı. Yoksa gerçekten yok olacağız...


A.pşaşe
12.06.2006

Maf Sevgili Tharkaho,

Yukarıdaki sözlerimi lütfen oku dediğim gibi, biz burada olmanı ve bu başlık altında bize yine güzellikler sunmanı isteyen katılımcı soydaşların olarak senden yazılarının devamını rica ediyoruz. :)

Sayın Jaledeyle dönmemiz şart diyorsunuz sanırım, ben yanlış anlamadım değil mi?

Saygılarımla.


Jaledeyle
12.06.2006

Sayın A.Pşase,

Ben kesin dönüş demiyorum. Desem de zaten dönemeyiz. Kafkasya’nın hepimizi alacak bir durumu ne yazık ki yok. Fakat anavatan ile bağları daha güçlü kılmadığımız sürece de asimilasyon kaçınılmaz. Her geçen günde yok olmaya doğru gidiliyor.

Asıl tatlı hayalleri kuranlar; laf cambazlığı yapıp da emek vermek isteyenlere söz söyleyenler.

Buyurun beyler. Oturun evinizde, işinizde, mahallenizde hatta köyünüzde ve hiçbir şey yapmadan Çerkesliğinizi koruyun yaşatın. Bu nasıl olacak? Asıl hayal bu değil midir?

Ben yaz aylarında 15-20 günlüğüne köyüme giderim. Dilini konuşan çocuklarımız yok ortada. Sen Çerkesce konuşunca sana Türkçe cevap veren ya da ‘’anlamadım ki’’ diye boynunu büküp gülümseyen çocuklar var artık meydanlarda.

Şimdi bana yok olmayacağız diye hiçbir şey yapmadan yok olunmayacağının mantığını anlatmaya kimse kalkmasın. Yok oluyoruz aman dikkat, neler yapılabilir, bakın şu projeler var buyurun destek verin diyenlere sırf ‘’YOK OLUYORUZ’’ dedikleri için laf söyleyenler, acaba Çerkesliğin neresinde de laflarını esirgemiyorlar? Neden derneklerde yıllarca hizmet vermiş, bu kültür adına yıllarca çalışmış kişiler ‘’YOK OLUYORUZ’’ diyor. Bir bildikleri olabilir mi, onlara kulak verilemez mi?

Tez zamanda bir şeyler yapılamaz ise yok olacağız. Şayet Kafkasya ile daha güçlü bağlar kurulamaz ise zaman alacak fakat eninde sonunda yok olacağız diyorum. Aksini savunan buyursun gelsin.

Bu arada sayın A.Pşase sizin gibi hassas kişilerin her geçen gün artmasını istiyorum. Siz emek verdiniz ve bir güzel çalışma ortaya koydunuz. Yok olmayacağına inananlar acaba neler yapıyor bilmek isterim.

Saygılarımla.


A.pşaşe
13.06.2006

Maf Sayın Jaledeyle,

Bir gün anavatana dönmek düşüncesi bazı nedenlerden ''ütopya ''halini almaya başladı hakikaten. Kafamızın karışıklığı, yapılan işlerin altında sürekli bir şeyler aramamız, yapılacak işlere destek vermek yerine eleştirmek, çağrılara kulak tıkamak ya da buyurun sizde önerinizle gelin dendiğinde ben çağrılmadığım yerde bulunmam gibi ifadelerle hırçınlaşmak.

Bütün bunlar bizi yıpratıyor ve yapılacak işlere ket vuruyor. Dilerim bir gün aramızda her konuda anlaşmaya varır ve hep birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmeyi başarırız. :)

Güzel sözlerinize teşekkür ederken hassas insanlar olan bizlerin hakikaten ''bizsek'' bu biz kelimesinin kapsamı genişse bizi ilgilendiren her şey ''ise'' amaç hepimizin o doğrultuda hareket etmesi dileğiyle.

Saygılarımla.


Tharkaho
15.06.2006

Hepinize özellikle de forumun (CC forum) kalıcı ve etkin olmasını sağlayan herkese teşekkürler. İltifatları için de A.pşaşe ye yürekten sevgi, selamlar.

Önceliklerimizi gözden geçirip,değerlerimize öncelik vermemiz dileğiyle.

Dızereleğun.


Naci Taylan
19.06.2006

Konu başlığı veya içerisinde “Çerkes kızı”, “Çerkes peyniri”, “anavatana dönüş” kelimeleri geçen her mevzu prim yapmaya adaydır. Hele ki, eteğine çamur sıçramış kimseler bu konuyu nedense vatan- millet meselesi yapıp kendilerinin de anlayamadıkları garip bir kaosun sancılarını yaşarlar.

Uzun lafın kısası “treni kaçıranların” popülaritesini arttıracak yegane, vazgeçilmesi güç, baş döndürücü bir atmosferdir.

Ediz bey, konuyu kişiselleştirmenize bir anlam veremedim. Bu form başlığında veya diğer başlıklarda istediğiniz konuyu bilgi ve becerileriniz ölçüsünde konuşup tartışabiliriz.

Kültürüne sahip çıkmayan, diline hakim olmayan ve yabancı evliliklere meyilli her toplum global düzende yok olmaya mahkumdur. Bu konuda ciddi bir çalışmanız veya icraatınız mevcut mu? Sizinle Adigece konuşabilecek miyiz? Evinizde xhabzenin ne kadar uygulanır veya siz ne kadarını yaşarsınız?

Semra hanımı yeri gelmişken tebrik etmek isterim. İzlediğimiz kadarı ile Gubsege de iyi bir yöneticiydi. Halen TV ile ilgili güzel projelerin lokomotifi görevinde. Herkes konuştu, icraatta samimi niyetli insanları görmek ise ayrıca sevindirici. Başkalarının yazıları ve düşünceleri üzerinden pirim yapma zamanı geçti. Bu yüzden kendimize ait kimlik geni oluşturmalı ve kişiliğimizi yaşamalıyız.

Saygılarımla.


Mefaybzu
19.06.2006

Sayın Naci Taylan,

Neden tarzınız bu kadar keskin? Hatta -kusura bakmayın ama- kaba.

Yeğeniniz bize katılırsanız umut edebileceğimizi taahhüt etti. Sanırım bize her katılışınızda sıcak havalardan kaynayan kanımızın tarzınızla buza kesmesinden başka bir umut vaat etmiyorsunuz bana. Sizden mail adresinizi isteyen ve size kısmen hak verdiğini söyleyen bir insana kırıcı kelimelerle cevap veriyorsunuz. Sakinleşip yazabilecekseniz ters parende de atabiliriz buyurun. Rica ile söylüyorum biraz sakin olunuz.

Nickli bir kullanıcı. (Tanıdığınız veya üzerine şöyle biriydi veya buydu şeklinde tahmin yürütmek zorunda olmadığınız biri. Zayıf noktalarınla ben ileride karşınızda olacağım. Umarım rencide edecek bir nokta bulursunuz.)


Naci Taylan
20.06.2006

Nick ile yazan son arkadaşı özellikle dikkate almıyorum. Havanda su dövüyorsunuz.

Bu siteyi Ocak 2004 tarihinden itibaren izliyorum. Size benzemez kimler geldi- geçti. Müsaade buyurun kimin ne yazabileceğini, hangi cümlelerin kime ait olduğunu tanıyalım.

Saygılar.


A.pşaşe
20.06.2006

Maf ,

Tüm samimiyeti ve içtenliği ile yazan sadece yazmakla kalmayan, boş konuşmaların altında imzasını asla göremeyeceğimiz icraatları belli olan kişilere ''parende'' yakıştırması. Bir evin içinde birileri güzel bir şey yaptığında ya da sadece fikir söylediğinde takdir ve tebrik görür karşılık olarak. Yapmak için giriştiğinde ise tek kişilik değilse iş, yardım alır. :)

Tabi büyük ve kalabalık bir evde ben başınızdayım görüyorum yaptıklarınızı yapmadıklarınızı ona göre! diyen biride lazım hatta gerekli. :)

Saygılarımla.


Şhafit
21.06.2006

Lütfen bazıları kendi yapıp ettiklerine, yapamadıklarına hatta artık asla yapamayacaklarına baksın.

Ben çok merak ediyorum kim bu boş yazmayanlar. Bir istisna var o da dolu dolu yazanlar artık yazmıyor. Ama bazıları klavye bağımlısı, bunlar alakalı alakasız her konuda yazı yazarlar ve birbirlerini ilgili ilgisiz tebrik edip boş boş konular gündeme getirirler.

Ben Hatamları, Yedicleri, Jade Wumarları, Şenvarları göremiyorum. Artık Adığabze yazanda yok. Hangi yazı dolu doluymuş acaba babalar günü mü? Yok yok o değilse büyük bir ailede oturuyorum bende sizi izliyorum deyip üstü kapalı tehditte bulunmak mı çok içerikli?

Ben Gupsege tartışmalarında konu açmıştım. Görüyorum ki, değişen bir şey yok. Asıl thamade yok olmayı geciktirelim diyor, ikinci thamade ‘’hayır yok olmayacağız’’ diye itiraz ediyor ve gizli savaş yeni forumda da sürüyor. Bu mu dolu içerikli yazı yazmak.

Sayın Naci Kemal bey "parende atmak" demiş.Tam isabet olmuş. Artık dönelim diye diye asla dönemeyecekleri dinlemek yok.

Sayın Keç gibi, sayın Kip gibi, sayın Şhalaxho gibiler yazmıyorsa bunu bir düşünün bakalım. Gerçekten dolu dolu yazıları okumaktan yazmaya gerek mi duymuyorlar?

Naci Kemal bey, sizin zor şartlarda bile Avrupa’da aile yaşantınızı bildiğim için yazınıza dolu dolu diyebiliyorum. Yazdıklarınız konusunda asla taviziniz yok. Ama bazıları burada sanal ortam Çerkesliği geliştirdi. Bunlar sizi anlamaz sayın Naci Kemal pardon düzeltiyorum sizi isteseler de anlayamazlar. Burada ön cephe karışık burada Çerkes olmak için Çerkes müziği dinliyorum deyip ayda yılda bir kere Çerkes pastası özledim demek yeterli. Sayın Şenvar, sayın Yavuz gibi hayatını Çerkesliğe adamışlar burada sivil savunma ekibi vazifesi yaparlar.

Tesadüfen CC ortamını bulup ‘’kimimle evlenirsen evlen, dili hiç bilme arada bir Adige falan de büyük Çerkeslik egon gelişir’’ diyen bir gurup türedi. Bunlara itiraz eden olursa önce faşist gerici falan denir, tabi bu bir sonuç getirmez ama bazıları hayatlarında hiç olmamış Çerkeslik konusunda eleştiri aldıklarında üzülürler.

İkide bir ayrıldım artık yazmayacağım, diye kapris yaparlar. İşte bunlara tedavi ve ilk yardım Çerkesliğin son kalesi olan Keçler, Şenvarlar pansuman yaparlar. İsim verdiğim için üzgünüm ama gelecek nesillere bu isimler ezberletilmeli. Yoksa puslu hava fırsatçıları hep burada.

Yeniler, gençler vitrindekilere kanabilir. Bu vitrin tasfiye edilene kadar Çerkesliğin tavizsiz hadimleri yüce kelam olarak anılmalı. Yoksa birbirinin pohpohçusu birkaç adet boş vakti çok burada birbirini pohpohlarken bizlerin umut ışığı büyüklerimiz unutulmamalı.

İki fırça, bir kutu boya ile Çerkeslik gündeminde boy gösterenler beni yanıltmadı. Gelinen noktada ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım. Gupsege’den kim kaldı aklımızda? Bunlar sadece iki kişi miyidi? Hayır. Diğerlerini niye hiç duymadık? Neden hiç duymadık?

Onlara teşekkür edelim. Lider ve yardımcısı hariç diğer bütün Gupsege elemanları için bütün geçmiş eleştirilerimi geri alıyorum. İstisnayı da belirttim.

Bu arada buranın gerçek emektarları hiç bir iddiası olmadığı halde gerçekten dolu dolu yazanlar nerde? Sayın Kopsirgen, sayın Mehmet Emin, sayın Hatam, sayın Şhalaxo, sayın Mezağo, sayın Turan, sayın Jade Wumar nerede?

Yazık çok yazık. Meğer bu tarihi CC fırsatı bir kaç zoraki CC gediklisi, Çerkeslik batırıcısı tarafından harcanacaksa yukarıda adını yazdığım bir çok şahsiyet tarihe bir gün hesap vermek zorunda kalacak. Boşluk bir şekilde doldurulur yazması gerekenler yazmazsa.

Bende kalabalığım. İzliyorum babalar günü falan diye. Saldım çayıra, kim kayırırsa kayıracılarca boşluk doldurulur. Sonuçta seviyesizlik çukurunda birbirini kanıksamış bir güruh oluruz.

Bu arada sayın denetim kuruluna başarılar dilerim. Bu kurul tam isabet olmuş. Özellikle sayın Kip gibi bir bayan çok ama çok sevindirici.

Saygılar.


Semra Ademey
21.06.2006

Fesapşh Sayın Şhafit,

Gubsege geçen yıl çalışmasını yaptı ve ben grup thamadesi olarak yer aldım. Benim thamadeliği orada ayrıldığımız gün bitti. Ben thamade değilim, olmak gibi bir derdimde yok.

Ediz ile farklı kelimeler kullanarak konuştuk. Ediz de haklı "önce hayal etmeden bir şey yapamayacağın gibi, kafanda bitireceğin bir olaya da sahip çıkamazsın" bu anlamda söylediği yerinde. Fakat bende üzerine basa basa söylüyorum ki, "acilen bir şeyler yapılamaz ise varlığımızı devam ettirmemiz imkansız".

Aslında çok karışık bir durum değil. Geçen ay ben, Ediz ve Esra'nın misafiri olarak Adapazarı'na gittim ve orada da konuştuk. Sonuçta sıkı bir şekilde çalışmamız gerektiğine inancımız daha da perçinleşti. Sayın Hatam, sayın Şenvar, sayın Mete, sayın Yavuz benim için ne düşünürler, az çok biliyorum. Amacımın ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Sayın Yavuz ile hiç konuşma şansı bulamadım ama diğer değerli büyüklerimiz her zaman destek olurlar. Onların ve yazılarını okuduğumuz bir çok değerli büyüğümüzün varlığı bizim için her zaman büyük bir mutluluktur. Biz de üzerimize düşeni alıyoruz. Hiç merak etmeyin. Ben boş durmuyorum, duramıyorum. Ediz de durmuyor. Bu sene yeni bir Gubsege ekibi oluşturuyor. İnşallah hep birlikte 2. Gubsege çalışmasında göreceksiniz.

Ben boş olur ya da dolu söylediğim her sözün arkasındayım. Sözün sahibi belli olsun diye kendi adımı kullanıyorum. Ne yapayım bu yaştan sonra adımı inkar mı edeyim? :))) Boş işler boş yazılar olarak bakabilirsiniz. Yapabileceğim hiçbir şey yok. Bende buyurun boşlukları siz doldurun derim ama bir günde benim içinde olmadığım dolu dolu bir yazınızla.

Benim söylediklerimi nasıl isterseniz öyle alın. İnanın yapabileceğim hiçbir şey yok. Adına popülarite deyin, şov deyin, boş deyin, zavallı deyin, deyin de deyin... Yapabileceğim hiçbir şey yok.

Ben sadece inandığım işler için bu sayfayı kapatır, çalışmaya devam ederim. Bir gün yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bir yazı bu sayfalarda yer alacak merak etmeyin. Sizlerde göreceksiniz. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz yine yapabileceğim bir şey yok.

Ben sanal kahraman oldum, boş kafalı oldum, popülarite peşinde koşan zavallı oldum, daha daha neler.

Üzüldüm mü? Hayır.

Beni anlayanlarda elbet çıkacak, çıkıyor da. Ben sanal kahraman, boş kafalı, popülarite peşinde koşan zavallı Semra Ademey...

Saygılarımla. Tham Figapsou.

sayfa  1    2    3