...................
...................
CİRCASSİANCANADA'NIN (CircassianCenter) MAKSADINI ANLAYAMADIM  -4
Figen Hanım
23 Ağustos 2006
                         
...................
 
...................

Semra Ademey
28.09.2005

Hayır ShuZago hayır, bunu söylemiş olma lütfen. Ne demek ben bırakıyorum. Bizlerin hiç mi hatırı yok. Her siteyi açışımızda, göndermiş olduğun xhabze kurallarını okumaktan mahrum mu bırakacaksın bizi? Hayır kusura bakma ama ben kabul edemiyorum. Büyüklerimizi anlarım, belki onlar bir şeylere tepki verir çekilir ama gençleri anlamak istemem, anlayamam. Eğer öyle küsüp gitmek varsa benim de acilen gitmem lazımdı. Hayır ben kalıyorum, kalacağım da. Lütfen bu tür kırgınlıkları yaşamayalım. Toplum olarak ne hale geldik bir bakın Allah aşkına. Bizim böyle bir lüksümüz yani kızmak, küsmek gibi lüksümüz var mı? Hepimizin zaman zaman kırgınlıkları olur ama en güzeli unutmaktır. Bizler bu topluma elimizden ne gelir ise vermek zorundayız. Sizinle yapabileceğimiz çok işler var. Sizi tekrar bütün kalbimle bekliyorum.

Sevgilerimle.


Semra Ademey
28.09.2005

Sayın Tırkubiy,

Hiçbiriniz bir yere gitmemeli. Bizler tartışmalıyız, yer yer öfke de duyarız ama gitmek niye? Her biriniz çok ayrı değerlersiniz. Ortama fitne, fesat sokup ikilik yaratmaya çalışanlar da var. Ben onları da sabırla dinlerim, dinliyorum da. Bizler asla küsme lüksüne sahip değiliz. Gençlerimiz bu konuda daha duyarlı olmak zorunda. Yapılacak çok iş var. Daha durun yeni başladık. :))

Sevgilerimle.


Mehmet Can
28.09.2005

Sayın ShuZago,

Yazmama konusunda şaka yaptığını zannediyorum ya da temenni ediyorum. Kararını tekrar gözden geçirmeni bekliyorum.

Sevgi ve saygılar.


ShuZago
28.09.2005

Selamlar,

Değer verip samimiyetle kararımı değiştirmemi isteyen herkese çok teşekkür ediyorum. Ancak bilinmesi gereken bir şey var bu bir tavır değil, benim açımdan bir çözümdür. Kesinlikle küskünlük veya geri adım atmakta değil. Yazdığım her yazı foruma katılmama kararımı tekrar tekrar çiğnemek oluyor ama en azından sorumluluk hissi gereği cevaplama gereği hissettim. Şu an müsait olmamam nedeniyle, gerekçelerimi açıklayacağım müsaade isteyeceğim ve hiçbir gerginliği yansıtmadan noktalamak istediğim yazı için bir gün müddet istiyorum.

Umarım birbirimizi anlarız

Selametle Wuzınsheuw


Yoldaş
29.09.2005

Bekliyoruz yazılarınızı.


Asetin
29.09.2005

Kanada'da yaşayan Karabati Sergey aşağıdaki yazıyı çevirmişti. Rusça'dan İngilizce'ye yani bunu her vatandaş başaramaz ben başarmıştım. Ama Sergey ortadan kayboldu çünkü o kadar çevirisini adını yazıp sitemde yayınlayamadım. Çünkü web tasarımı bilmiyordum. Sonunda Sergey'de ortadan kayboldu. Ama güzel çevirileri hala mailimde duruyor. Sergey adını artık bu sitede görebilirsin eğer Türkçe öğrendiysen bu yazıyı okuduktan sonra benle irtibata geçebilirsin.

Stanislav Cherchesov: Stanislav Cherchesov. Cherchesov Stanislav Salamovich. A goalkeeper. Distinguished master of sports. Born in September 2,1963 in Alagir (North Ossetian ASSR). Apprentice of "Spartak" football school in Alagir. Played for Spartak Ordzhonikidze (1982-1983), Spartak Moscow (1984-1987,1989-1993, 1995, 2002), Lokomotiv Moscow (1988), Dynamo Dresden, Germany (1993-1995), Tirol Insbruck, Austria (1996-2002). Participated in 172 matches in the championships of USSR and Russia, 57 matches in Germany and 182-in Austria. Champion of the USSR in 1989, champion of Russia in 1992 and 1993. Champion of Austria in 2000, 2001 and 2002. Cup holder of USSR/CIS in 1992. Best goalkeeper of the country ("Ogoneek" magazine prize) in 1989, 1990 and 1992.Four times was included in the list of the "33 best". Participated in 49 matches for the USSR/CIS/Russia team. Palayed in the 1994 world cup and in the 1996 Euro cup.Was a member of FIFA team in a match with team America (1995) and was in team Europe in a match with team Africa (1997). Since January 2004- chief coach of FC Kufstein Insbruck, Austria. kaynak:http://www.rusteam.permian.ru/players/cherchesov.html   Sitenin Türkçe kısmında yer alan Chercesov yazısı Ingilizce olarak Osetya kısmına eklenecek. Çeviri:Karabati Sergey


ShuZago
30.09.2005

Selamlar,

2 gün geçti değil mi? Bir gün daha geçer, biri daha, ama 3 gün öncesi geçmez, kimse hoşnut değilse de yaşanıp geçen şeyler var ama bunları birebir sebep sayıp o tartışmada birebir bulunan katılımcının sırtına yüklemekte doğru olmaz, bunlar birikmiş gözlemlerimin sonucu zaten almış olduğum bir kararın üzerine eklenen sebeplerdi.

Kesinlikle isim belirtmeyeceğim ve “söyleyen gitti” rahatsızlığımın son halkası kendim olmayacağım. Ama rahatsız olduğum konuları özet geçmek isterim.

Bunlar hepimizin düştüğü hatalar kimse geri durmasın.

1- Tartışılan konuya fikir katmak yerine konuya tez-antitez boyutu katmayı ölesiye seviyoruz, hatta DUA başlıklı konuda bile bunu inanılmaz bir şekilde başardık, bir insanın kalbinden akıp çıkan yakarışına bile kendimizce yön vermeye çalıştık. Ayrıca ; Dibzemge Txejın (Anadilde yazışmak) başlığı altında sayın Semra Ademey'le beraber yazarken “e yapıyorsunuz da, olmuyor ki” diyen değerli katılımcıya bu konuyla ilgili fikirlerini ve yardımını beklediğimizi yazdık ses çıkmadı. Haklı olmak yeterli mi?

Aynı değerli katılımcı Kuba Şaban'la ilgili bir yazımı görmüş, (Kuba Şaban hakkında bilgi istiyordum) bir başka forum sayfasında “ Buralardan biri yazmıştı Kuba Şaban diye unutmazsam yollarım” cümlesini kurmakla yetinmiş. Bu tavrı edineceğim bilgiye kıyasla görmezden gelip parmak kaldıran orta okul çocuğu edasıyla konuyla ilgili yardımlarını beklediğimi dile getirdim, yine ses yok Kuba Şabanı öğretmek mi önemli? Yoksa Kuba Şabanı kendisinin bildiğini öğretmek mi? maalesef bazılarımız için bir şeyler öğretmek yerine o şeyi bildiğini öğretmek yeterli kalıyor. Kuba Şaban'la ilgili istediğim bilgi ve motivasyonu thamade olduğu halde thamadeliği tartışılan bir büyüğümden aldım.

Forum sayfalarını son derece faydalı kullanan insanlar yok mu? Elbette var, işte Asetin nickli değerli katılımcı; öyle harıl harıl çalışıyor ki tebrik etmek amaçlı olsa bile, iş zamanı yanına varılmaya çekinilen insanlar gibi onu meşgul etmekten çekindim. İşte Gubsege grubu üyeleri, İngilizce çeviri sayfasındaki katılımcılar, her yazılarına samimiyetleri yansıyan, enerjisini bu samimiyetten aldıklarını düşündüğüm hırslı yazıları bazen kaygılanmama sebep olsa da, her kelimesi gerçek ve samimi olan insanlar. (İsimlerini belirtmem doğru olmaz.) Ama her insan aynı derecede dirayetli olamaz bu birebir sabır meselesidir. En ufak ayrılıkta anlaşmazlıkta rencide edilebilir miyim? Şüphesiyle katılımın devamlılığını sağlamak ve bunca hassas konuda fikir beyan etmek biraz zor geliyor artık bana.

Bazen sadece haklı çıkmış olmanın hırsıyla birbirimizin yumuşak karnını yokladığımız dahi oluyor ki bu içinden çıktığımız topluma hiç yakışmıyor. Genel tespitlerle herkesi sorgularken ortaya çözüm getirmek gerekliliğini düşünmüyoruz. (Kimseye dokunmaması ve giderayak kimseyi töhmet altında bırakmış olmamak için olabildiğince dikkatli davranıyorum, bu şekilde de gerekçelerimi tam manasıyla açıklayamıyorum.) :))

Herkes zaten bunları görüyor ve fark ediyor, kimseye bir şey öğretmek çabasında değilim. Maksadım sadece hatırlatmak veya işaret etmek. Bunu yaparken de örnek vermek gerekiyor ki; bu yine aynı gerginliklere neden olabilir bu nedenle az çok açıkladığımı düşündüğüm sebepleri ipucu mahiyetinde kabul edip yorumları içinizde yapıp anlamanızı dilemekten öteye gidemiyorum. İkisi bir aradayken birbirini kısıtlayacak olan farklı katılımlarımın, forum sayfasında görüş bildirmek kısmından vazgeçiyorum.

Xhabze Notları ile ilgili derleme yazılarına gerek görüldüğü süre ve şartlar içinde devam edeceğim bu konuda nickimin veya adımın orda bulunup bulunmaması önemli değil. Önemli olan duyduğum heyecan ve bir şekilde faydalı olabilmek. Forum sayfalarında, dile getirilmesi gerekenleri en kolay tabiriyle “yüreğe su serpmek” babında aktaran değerli insanlar var çoğu zaman onların yazılarına ekleme yapmak gereği bile hissetmedim. Asıl olan kaygılarını, fikirlerini dile getirip, bunların kaygı duyma sebebimize (yani kültürümüze) müspet yansımasını görmek ve dilemekse bunu bana hissettiren çok kıymettar insanlar var bu konuda içim rahat. Kolaycılık ya da hazıra konma değil güven hissiyle ilgili bir geri adım bu.

Bu kararın içinde barındırdığı en menfi duygu nedir? Diye düşünüp kendimi eleştirecek olursam; gerginlik(ler)den kaçınmak denebilir. Sayın Hatice Ünal, Haklısınız, size seslenen insanlardan biri benken, kalemimi (klavyemi) kırmam biraz tezat bir durum oluşturdu (biraz) :)) ama durumlarımız biraz farklı, siz biraz küsmüştünüz (biraz) :)) kararınız içinde kızgınlık payı biraz yüksekti (yine biraz) :).

Ayrıca tecrübe ve emek açısından da durumunuz farklı (açıklamama gerek var mı?) açıklarsam yanlış anlaşılır, tabasbusa yorulabilir.

(Sayın Tırkubiy, bu kelimeyi tekrar kullanmamı vurgulayıcı bir şaka olarak alırsanız sevinirim, konunun gerginliğini aşmış olmama rağmen özür ve düzeltme talebim aynen geçerlidir.)

Sayın Ünal, foruma tekrar yazmam ihtimali varsa bu ihtimallerden biri sizin tekrar katılmama kararı almanız durumunda olacaktır. Size yine aynen seslenirim :)) ama bunu yapmayacağınızı biliyorum. :)

Şıpkhu Semra Ademey, Wustxode? koed landere dızjewubjefa’ım. Seri yipereyım xodu kodıre gastxijıf’ım.Ziyi yapege yi guğ sıja guğham deug sigur yiruwdas. Mıbde gazmıtxijır ser şhayi nakh şhapes, sı gubjauw jısaham nevuj seri deug siug zebğajas ziyi wutukur wuubıdınu yawuj wuits psaler gısxe’as.Axodu zı fe gıstewoa nevuj ğa fer xet gıziplami gızırrepl yaperem xodu sitxıfınu si guğa’ım. Abı şha siug gıpigu jızma’a psalem siug zerımgazeganu şha zege gadmıtxime nahıfs. Si nahıju Adeje Bülent yi psalem sıperıwoe xodu hoas ğari nemıj si gu geywoes,zerım ğaxoder gıguru’ome si goapes. Woe yawuj vuzerıt “Gubsege” oxum şha tham tlegınığar gıviyt,tham fiug yitlır gıviygahule Bjeuw ştıme di şupkham di şupkh nahıjham tse yafetşu dıfafs wori nigi nevuj sıgızırogenur “millenium Seteney Goaşe” :)) se tseuw siug gagear aras,zompesame zetkhogijıns :)) Tham wuzxoeyr guwiygakhutle…

Sayın Mehmet Can,

İnanın şaka değil, bunu bir çocuk nazlanmasına da çevirmek istemiyorum bunun en doğrusu olduğuna emin olun, çağrınız ve yaklaşımınız için çok teşekkür ediyorum ayrıca sizinle Nartlarda görüşme şansımız var uzun süredir yoktum ama sık girmeye çalışacağım inşallah siz devam ediyorsunuzdur. Yaklaşımınız ve şu ana kadarki milli hassasiyetiniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Sayın CircassianCanada İlgilileri,

Hep aynı şekilde hitap ettim, yok mu bunun daha samimisi? Alanınız ve yüklendiğiniz sorumluluk açısından kültürümüz için kaygı besleyenler arasında sürüklenmek ya da sürüklemek arasındaki ince çizgiyi ısrarla çizerek ortaya koyduğunuz somut tavrınız ve çalışmalarınız takdire şayan.

Gerçekten müteşekkirim ve yukarıda belirttiğim gibi yardımcı olabileceğim fayda sağlayabileceğim her konuda elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Xhabze Notları ile ilgili derleme yazılarına gerek görüldüğü süre ve şartlar içinde devam edeceğim bu konuda nickimin veya adımın orada bulunup bulunmaması önemli değil.Önemli olan duyduğum heyecan ve bir şekilde faydalı olabilmek.

Yalnız bu konuyla ilgili tek sorun beklediğim notların elime geçmemesi bunu da hızlandırdıktan sonra aynen size ileteceğim. Anlaşılan kardeşime biraz yüklenmem gerekiyor. :)) Ayrıca forum sayfalarına katılışımın biraz “paldır küldür” olmasının bir şekilde selamla girmeme engel olduğunu hatırlayarak, hasbıhal ettiğim tartıştığım, yazıştığım bütün katılımcıları Adige selamıyla selamlayarak katılımımı bitiriyorum. Umarım birbirimizi anlarız.

NOT: Dün yazısını fark ettiğim ShuZago Ferhat isimli sayın katılımcıya hoş geldiniz diyorum. “ShuZago Revolution” gibi bir durum söz konusu olabilir mi? diye merak ettim. :)) Tabi ki o nick tescilli marka değildir, ama yazı karakterine kadar aynı kullanılması dikkatimi çekti sayın katılımcının fikirlerinden sorumlu tutulmak istemem. Bunu açıklarsa o nicki kullanmasında benim açımdan hiçbir sakınca yoktur.

Selametle Wuzınsheuw Fşıt


ShuZago
30.09.2005

Selamlar,

Neden sürekli ettiğim lafı çiğneme talihsizliği yaşıyorum?

Sayın Tıghujjgo,

Tartışılacak bunca konu varken bir katılımcının tartışılması, bu forum sayfasının amacıyla örtüşmez bence. Kesin ve net tavrınızın samimiyeti üzerine yazmadan edemedim. Bu soğuma veyahut yılma değil kendi açımdan çözümdür. Hepimizin amacı halkına faydalı olabilmek değil mi? Emin olun başka şartlarda ve ortamlarda şartlarımın iaşe ettiği nispette faydalı olmaya çalışacağım. Bunu değişen ferdi bir strateji olarak algılarsanız sevinirim. Ferdi olarak verdiğiniz kıymete sevinmek ve teşekkür etmekle beraber "41.Savaşçı" forumunda yakaladığınız perspektifi ilgiyle takip eden bir katılımcı olarak dağılan dikkatinize üzüldüm demeyi de size de, kendime de haksızlık olarak görmüyorum.

Sayın Tırkubiy,

Ben kendi adıma o diyalogdan bu noktaya gelmiş taraflardan biri olarak şu son durumdan memnun oldum ve millet olarak iki kere düşündüğümüzde nasıl bir noktada olabileceğimizi bir kere daha anladım ama maalesef bunu sizde bende yapamadık. En azından yapılmaması gerekene örnek olup caydırıcı olabilmeye faydamız oldu diye düşündüğüm o diyaloglara tekrar girmeyi istemem ama "çaçaron" kelimesi için sizden ve okuyan herkesten özür dilerim. Duygusallığı bırakmakla ilgili diyeceğim şey ise; maalesef olmaz, etrafında toplandığımız konuyla ilgili tüm enerjimi ona olan duygusal bağımdan alıyorum bu yeterli olmasa da, bende kimliğimi vazgeçilmez kılan şey bu. Yanına mantık soğukkanlılık metanet vb. gibi hissiyatları katarken ikisini bağdaştırmakta bazen zorlanıyorum.

Bu duygusallık yaşadığımız kültürün alttan eşilmeye başladığının ve havada asılı kalmışçasına, dayanağı olmaksızın, suni şartlarda yaşatılmaya çalışılmasının, yoğunlukla yaşanamamasının bir sonucu olarak birçoğumuzda var.

SayınTıgujjgo,

Adiger, Adigem zeri pegejım xodu gubjauw, Adiger Adigem zereygejım xodu guxelge, Adiger Adigem zere wuşıyem xodu gu gabzege wugıjızegam şha tham wuiug yıtlır guiygakhule. Wui geger mırame, wunafe gebhalar sımdenır se si yemugs. Wunaferame sı de'onıri si pşe yıls, psatle sı oenıri. Jser arasi mı oxur mıxodizu gugeywore, yemıgure hunume se sıpşe yıtlır wunafem zıdeygagunurasi. Fi wunafer se soder Ğawoe jısahari fecere si gu geywohami gu lıfteme si goapes. Tham wuiug yıtlır guiygahutle. (Adigece-Kabardeyce) yazılan kısımda Sayın Tıgujjgo'nun wunafe isteğine uyacağımı ama kaygılarım ve mazeretlerimin de göz önünde bulundurulmasını rica ettim ve bana Çerkes'in Çerkes'e seslendiği gibi Çerkes'in Çerkes'e kızdığı gibi Çerkes'in Çerkes'e nasihatte bulunduğu gibi yaklaştığı için teşekkür ettim. (Bu cevapsız bırakılamazdı.) Birebir çevirme gereği görülürse çeviririm. Ayrıca sayın Ademey'e dediğim "Millenium Seteney Gosşe" adının bir şakadan ibaret olduğunu ve bizim Uzunyayla'dan birbirimize isim takma şakalarının (guşe'a) bir benzeri olduğunu hatırlatırım. Öyle kalmasını isterim. Ve lütfen "sen gidersen bende giderim" gibi bir hataya düşmeyelim. Madem öyle uzayıp gidecek ben sizlerden biraz müddet isteyeyim. Ama lütfen kimse normal katılımını sekteye uğratmasın.

Selametle Wuzınsheuw


Müzeyyen Kip
30.09.2005

Merhaba,

CC'nin Forum sayfalarında yazılarını önemsediğim, takip ettiğim kişiler bir bir artık ben yokum diyorsunuz! Kendinizce gitmeniz için sebeplerinize saygı duyuyorum, ama sizlerin her birinizin gidiyorum deme hakkınız olduğu kadar bizlerin de sizleri göndermeme veya vazgeçirme hakkını kendimizde görüyorum.

Ne dersiniz?

Bu hakkı umarım çok görmez ve bizlerin bu isteğini göz ardı etmeden tekrar form sayfalarında yazılarınızı görürüz.

Saygılarımla.


Semra Ademey
30.09.2005

Sayın Şhalaxho,

Giden büyüklerimize hayır, lütfen kalın demek gibi bir şansımız maalesef yok. Sonuçta büyüğümüz olarak onlar bize yol gösterecek, bize destek olacak. Bizim onlara hayır dememiz kabalık olurdu ve ben gitmesine çok üzüldüğüm büyüklerimize böyle bir şey söyleyemedim ama dönsünler isterim. Çok güzel çalışmalar yapabilecekken kısır çekişmeler ile dağılmamız çok üzücü. Umarım bize değer verirler, bu toplum adına güzel şeyler düşündüklerini bizim unutmadığımız gibi onlarda unutmazlar en kısa sürede bizimle el ele, omuz omuza çalışırlar.

Genç arkadaşlarımız gitmeyecek bu çok sevindirici.

Sayın ShuZago sadece zaman istiyor ve ben inanıyorum ki bu genç kardeşlerimiz içlerindeki cevheri çıkaracak işlere imza atacaklar.

Hepinize yürek dolusu sevgiler, saygılar.


Bülent Atcı
01.10.2005

Sayın katılımcılar,

ShuZago eminim ki bir yere gitmiyor ve sizleri de kıramaz. Çünkü "gupır zıga gupır,gup yi wuases" ShuZago.

Değerli katılımcılar ve CC yöneticileri, bu formu yaklaşık olarak iki aydır takip ediyorum. İnanılmaz bir zevk alıyorum. Biz tarih boyu yazma özürlü bir toplumuz. Kendi tarihimiz ile ilgili çok az yazılı belgemiz var. Hatta yok gibi, işte bu açıdan bakınca insan geleceğe dair daha bir umutlu oluyor en azından ben öyle görüyorum.

Sizlere ve CC'ye önerim forumda zaman zaman benzer kırgınlıkların olmasını engellemek için şu NICK işini halledelim derim. NICK aslında MAHLAS'ın yazın tarihinde her zaman eleştirilmiştir. Korkaklık ve ya esrarengizlik adına kullanılmış, baskıcı rejimler döneminde kamufle amaçlı kullanılmıştır ama her dönem eleştirilmiştir. Bu gün sanal ortamda insan nick'te kullandığı zaman böyle bir forumda pek samimi bulmuyorum. Her an hata ve ya hakaret etme durumu söz konusu oluyor. Mümkünse yazıları nick'le yazan arkadaşlar bunda ısrarlı iseler yazının altına isimlerini açarak bitirsinler.

Saygılar.


ShuZago
01.10.2005

Selamlar,

Metin yazarlığı denilen modern arzuhalciliğin kıymetini bu iki gün içinde anladım. Zengin olsaydım paraya kıyar, bu dönüş yazısını bir metin yazarına yazdırırdım.

Lise yıllarında Ülkü Ocakları'na gitmekten zorla vazgeçirdiğim amcamın oğluyla evin teras katında yaptığımız küçük odada ilk milli bilinci “büyümüşcülük” için kullandığımız beyin fırtınaları estirdiğimizi sandığımız tartışmalarımız oluyordu. Maksat kendimize bile, büyüdüğümüzü ispat etmekti, bilinç altımızda bu yatıyordu. Adını vermek istemediğim yazarımızın yanlış aksettirdiği fıkrayı düzeltmek için yazara zehir zemberek tekzip yazıları hazırlıyorduk.

Türkiye Gazetesi'nin verdiği genel kültür ansiklopedisinde Çerkesleri İslamiyet'ten önce vahşi olarak tanımlamasıyla kriz masaları oluşturuyor, İhlas Holding'in, banknot yeşilini İslam yeşili olarak gören patronu Enver Ören’e kadar mektuplar yazıyorduk.

Bunları dile getirdikten sonra gerçeklerin ve mantığın çerçevesinde haklı olmanın verdiği deşarj olma, sinirini gidermiş olma hissiyle mektubun acilen gönderilmesi ihmal ediliyordu. Her seferinde mektup birkaç gün halı altında saklanıyor sonra haftalık periyodik temizliğin içinde süpürülüp gidiyordu.

Bu yazıyı yazarken etrafta bir halı olsun istiyorum ama bu sefer haklı olduğumdan değil kıymet verip iltifatlarını esirgemeden beni bırakmayan insanlara karşı kayıtsız kalamamak sorumluluğu ve lafımı çiğnemenin verdiği ruh hali arasında kaldığım için.

Yazının bu kısmına kadar klavyenin “Backspace” denen silme düğmesini defalarca kullandım. Sonra uzatmanın gereksiz olduğunu düşündüm tekrar gerginlik konusu olabilecek anlaşılmama ihtimali olan ne varsa “silme düğmesiyle” üstünden geçip sadece yine normal katılımımı sürdüreceğimi bildireyim dedim.

Uzattıkça büyüklerimizin, katılımcıların ve sayın Tıgujjgo’nun belirttiği bayanların toplumsal konumuna olan ferdi mükellefiyetim ve hissiyatımın gereği, bunun daha fazla uzamasının yakışık almayacağını düşündüm. Buna da sayın Ademey’in beni gerçekten etkileyen hatta sarsan maili eklenince içine mahcubiyet dahi içeren bir fikri muhasebeyle kaldığım yerden devam etmeye karar verdim. Kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Ayrıca Sayın Hatice Ünal, Sayın Müzeyyen Kip, Sayın Tıghujjgo, Sayın Şhalaxho, Sayın Mehmet Can, Sayın Tırkubiy, Sayın Yoldaş ve Sayın Bülent Atcı’ ya, bir anlık olsa dahi normal katılımlarından feragat ettirip şahıs ekseninde dikkatlerini dağıttığım her an her saniye için kusura bakmayın diyorum.

Yaklaşımlarındaki pozitif enerji ve samimiyet için teşekkür ediyorum. Devam etmek için sadece iş dolayısıyla ayrı kalacağım sürenin geçmesini bekleyeceğim.

Selametle Wuzınsheuw


Hattusa
01.10.2005

Neden siteden ayrılacakmışım ki? Burada kalıp mücadele etmem lazım diye düşünüyorum.


Ademey Musa
02.10.2005

Merhaba Sayın ShuZago,

Bir kaç günlük hayal kırıklığımın yerini anlatılamaz bir keyif ve mutluluk aldı. Sizi tekrar burada görmek çok güzel hoş geldiniz.

Sevgilerimle.


Semra Ademey
02.10.2005

Wupsouu ShuZago,

Wupsou Tham duneyim dığou wıtıriğath. Teşekkürler bir Tok'a yakışanda budur. Bizimle bilgilerini paylaş, düşüncelerini paylaş. Bu sitede inanılmaz güzel donanımlı arkadaşlarımız var. Lütfen kısır çekişmelere girmeden bilgi alış verişinde bulunalım.

Saygılarımla.


ShuZago
03.10.2005

Sayın A.F.K,

Hitap şeklim bir kişiye sesleniyor gibi olsa da yazılarınızdan bir çalışma gurubu oluşturan bir kaç kişiymişsiniz gibi anlaşılıyor. Umarım bir kaç kişisinizdir, böylesine dolu olan yazıları bir değil bir kaç kişinin hazırlamış olması bir kaç kere daha umut etme sebebidir.

Alfabe konusuyla ilgili yerden göğe kadar haklısınız. Dünden itibaren Kiril alfabesiyle uğraşmaya başladım. Latin alfabesiyle ilgili henüz bir arama yapmadım. Bu konuyla ilgili internette bilgi alabileceğim adres varsa yardımcı olursanız sevinirim ya da elinizde konuyla ilgili veri varsa "Anadilde Yazışmak" forumuna yazmanızı rica edeceğim.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Selametle Wuzınsheuw

 
sayfa  1    2    3    4